Skip to Content Contact Us

איך לבחור טבעת אירוסין

תהליך החיפוש אחר טבעת האירוסין המושלמת הוא משמעותי וחשוב ועשוי להיערך זמן מה.

טבעת אירוסין היא סמל מובהק לאהבתם של בני הזוג ולרצונם לחזק את החיבור הטבעי ביניהם ולמסד את הזוגיות. טבעת אירוסין מסמלת הרמוניה זוגית ומתווה את ראשיתה של הדרך הזוגית החדשה.

 

טבעות אירוסין ב-Xlab Diamonds

 

רוצים לדעת איך לבחור טבעת אירוסין? מה הקשר בין סגנון העיצוב למראה הטבעת? איזו משמעות יש למתכת היקרה? איך לבחור את הטבעת המתאימה והאם כדאי להגדיר לכך תקציב? על כל אלה ועוד נענה מיד.

 

שלחו לי הביתה לנסות

 

ניווט מהיר בכתבה:

סוגי טבעות אירוסין | טבעות אירוסין מעוצבות | מידת טבעת אירוסין | טבעות אירוסין זהב לבן/אדום/ורד | כמה עולה טבעת אירוסין | איך בוחרים טבעת אירוסין | איך לקנות טבעת אירוסין

 

טבעות אירוסין הן נישה ייחודית בעולם התכשיטים. הביקוש לטבעות אירוסין איכותיות ויוקרתיות משפיע על רמת העיצוב, על מיומנות הצורפות ועל האיכות הגמולוגית הניכרת ביהלומים המשובצים בהן, ולכן מדי שנה מושקות עוד ועוד קולקציות מפתיעות ומרשימות המציגות עיצובים חדישים, מרהיבים ומעוררי השראה.

אם בכוונתך להפתיע אותה בהצעת נישואין מרגשת; אם אתם מתכננים יחד את מיסוד את הקשר; אם את רוצה לרמוז לו שכבר הגיע הזמן, כדאי שתתחילו לחפש טבעת אירוסין מושלמת, והמאמר הזה מושלם בשבילכם.

בין שאתם מבינים בטבעות אירוסין ובין שלא, כדאי שתקדישו זמן לתהליך – לימדו את הנושא היטב, קבלו החלטות מושכלות ובחרו את הטבעת המתאימה ביותר לכם.

 

סוגי טבעות אירוסין

יש סוגים רבים של טבעות אירוסין, ולכל טבעת יש עיצוב ייחודי, אופי שונה ויופי משלה. הינה כל מה שחשוב לדעת על הסוגים השונים של טבעות האירוסין.

 

טבעת אירוסין סוליטר

טבעת אירוסין סוליטר

טבעות אירוסין סוליטר – כשמן כן הן – נושאות אבן חן בודדה, לרוב יהלום. יהלום הסוליטר משובץ בטבעת בארבעה או שישה תפסים זעירים.

ללא ספק טבעת סוליטר היא טבעת האירוסין המבוקשת ביותר, והסיבה לכך ברורה. זוהי טבעת יוקרתית ואלגנטית שניחנת בפשטות עדינה, ונדמה שהיא מתאימה במיוחד להצעות נישואין ולציון אירוסין.

אפשר למצוא טבעות סוליטר במבחר סגנונות וגדלים. כך למשל תוכלו למצוא טבעות אירוסין זהב לבן מסוג סוליטר מובהק. טבעות אלה משובצות ביהלום בודד ומרהיב, בולט לעין אך עדין וצנוע למראה; או טבעות סוליטר שנושאות מסגרת מעוצבת רבועה או עגולה העוטפת בעדנה את היהלום ושומרת עליו כעל בבת עינה.

 

טבעת אירוסין משובצת יהלומים (Pavé)

טבעת אירוסין משובצת יהלומים

טבעות אירוסין משובצות יהלומים הן טבעות אירוסין מיוחדות במינן. טכניקת ריצוף היהלומים העדינה ניכרת בשיבוץ רצוף של יהלומים קטנים לכל אורכה של הטבעת או בחלקה. ריצוף היהלומים עולה כלפי מעלה ומתמזג עם האבן המרכזית. היהלומים מקובצים יחדיו במלאכת בריצוף עדינה אך סולידית שנקראת בצרפתית Pavé (פאווה).

כדי לשבץ את היהלומים הקטנים לאורך החישוק הצורף משתמש בתפסים זעירים שמחזיקים אותם במקומם. התפסים הללו אינם בולטים, והחיבור בין הטבעת ליהלומים נראה טבעי לגמרי.

שיבוץ יהלומים חלקי מכונה ‘חצי פאווה’, ושיבוץ יהלומים מלא מכונה ‘פאווה מלא’.

היהלומים המרכזיים בטבעות הפאווה המעוצבות הם בדרך כלל עגולים ומבריקים וחתוכים בחיתוך פרינסס. הם מוחזקים בתפסים זעירים או סגורים במסגרת מעוצבת רבועה או עגולה.

 

טבעת אירוסין יהלומים בשיבוץ אפיקי (CHANNEL SET)

טבעת אירוסין יהלומים בשיבוץ אפיקי

חישוק טבעת אירוסין קלאסית בשיבוץ אפיקי מעוצב כרצועה עדינה שלאורכה אפיק ובתוכו משובצים היהלומים.

טבעות בשיבוץ אפיקי אינן מצריכות שימוש בתפסים זעירים. האפיק המעוצב הוא זה שמחזיק את היהלומים ומבטיח את יציבותם. השיבוץ האפיקי הוא לרוב מלא, כלומר הטבעת כולה משובצת יהלומים.

שיאה של עבודת השיבוץ הוא היהלום המרכזי הזוהר והמרהיב שניצב בגאווה במרכז הטבעת ומתהדר בחיתוך פרינסס עגול או רבוע. היהלום המרכזי מתמזג בטבעיות עם היהלומים הקטנים שמובילים אליו בתוך אפיק הטבעת ותומכים בו.

היתרון של טבעת יהלומים בשיבוץ אפיקי הוא שהיהלומים לעולם אינם נתפסים בסיבי הבגדים או בשיער ואין חשש שייפלו ממקומם.

 

טבעת אירוסין יהלומי צד

טבעת אירוסין יהלומי צד

טבעות יהלומי צד מאופיינות בעיצוב וינטג’ מלכותי, והן תוצר של מלאכת מחשבת. טבעות יהלומי צד ניכרות בשניים או שלושה יהלומים בינוניים המשובצים משני עברי היהלום המרכזי. יהלומי הצד מלווים את היהלום המרכזי ומוסיפים לו הוד אצילי שקשה להתעלם ממנו. הם שובים את העין הודות לברק המיוחד שלהם ולעדינות האצילית המאפיינת אותם.

יהלומי הצד לרוב חתוכים בחיתוך פרינס אך לא רק. טבעת אירוסין זהב בעיצוב מלכותי של יהלומי צד היא הבחירה המושלמת לאישה הבשלה והמיושבת שיודעת להעריך יופי קלאסי איכותי ושואפת להתהדר בו תמיד.

 

טבעת אירוסין שלושה יהלומים

טבעת אירוסין שלושה יהלומים

טבעת שלושת היהלומים מגלמת את שיאו של העיצוב המודרני המרשים שלא משאיר אף אחת אדישה – וגם לא אותך! זוהי טבעת המשובצת בשלושה יהלומים מדהימים – אחד מרכזי ושניים שמלווים אותו משני צדיו, תומכים בו ומדגישים את גודלו, את יופיו ואת הברק העז שלו.

היהלום המרכזי גבוה מהשניים התומכים בו, דבר שמוסיף לו עוצמה, עומק ואופי.

בעיצוב שלושת היהלומים אפשר ליהנות מחיתוכי הפרינסס המוכרים והאהובים, אך אפשר גם למצוא חיתוכים עגולים או חיתוכי אמרלד.

טבעות אירוסין עדינות בעיצוב שלושת היהלומים מושלמות לאישה שמתגאה בנשיות העוצמתית שלה ומפגינה אותה בכל הזדמנות.

 

טבעת אירוסין היהלום הצף

טבעת אירוסין היהלום הצף

טבעת היהלום הצף היא חלום מתוק לכל מי שאוהבת לחשוב מחוץ לקופסה ומעריכה את ההשראה הייחודית שמובילה לעיצובים מקוריים, שובבים ומלאי חן. בטבעת היהלום הצף היהלום אכן נראה צף – הוא אינו משובץ, ודבר אינו מחזיק אותו במקומו מלבד הצורה המיוחדת של הטבעת והמתח הפיזי שהיא יוצרת.

על אף היותו צף היהלום יציב ומקובע במקומו היטב. די במתח שנוצר מהעיצוב המתוחכם של הטבעת, להחזיק אותו במקומו לנצח.

טבעת היהלום הצף חושפת לראווה את היהלום במלוא עוצמתו ויופיו ומציגה משחקי עיצוב שפורצים את הגבולות וקובעים מוסכמות עיצוביות חדשות ונועזות. טבעות אירוסין זהב צהוב נראות מושלמות בעיצוב היהלום הצף ויבטיחו לך עניין מתמיד והנאה נצחית.

 

טבעת אירוסין הילה

טבעת אירוסין הילה

אין ספק שהילה זוהרת עוטפת ברוך כל טבעת אירוסין יהלום, אך טבעת הילה מעוצבת היא כליל השלמות, הטוהר והיופי. טבעות הילה משובצות ביהלום מרכזי שמוקף ביהלומים קטנטנים העוטפים אותו כעלי כותרת של פרח מבריק וזוהר. המיזוג הטבעי בין היהלום המרכזי ובין יהלומי ההילה שעוטפים אותו, מוסיף לו גודל, נפח וניצוץ.

טבעות הילה ניחנות בעיצוב מסורתי ברוח הזמן. עיצוב זה שואב השראה מהאלגנטיות של הסוליטר אך נשאר נאמן לימי הזוהר של העבר.

רוצה לענוד פיסת עבר מפוארת על אצבעך? קולקציית טבעות הילה מציגה טבעות יהלומים בגדלים שונים ובצורות מפתיעות – יהלומים עגולים, יהלומי אגס ויהלומים אובליים סגלגלים שהילה זוהרת ומיוחדת עוטפת אותם.

רוצה לעטוף את היהלום המרכזי בהילה טבעית של אבני חן צבעוניות? טבעות הילה המשובצות באבני ספיר ואודם, יצבעו את חייך וישמחו אותך תמיד.

 

טבעת אירוסין וינטג’

טבעת אירוסין וינטג'

אין כמו טבעת אירוסין יפהפייה המתהדרת באיכות האומנותית של הווינטג’ ומציגה טכניקות צורפות עתיקות יוצאות דופן.

סגנון הווינטג’ הנצחי נהנה מנאמנות רבת-שנים של נשים באשר הן, נשים שאינן חוששות לשאת אל העתיד פיסות עבר מרתקות ולענוד תכשיטים בעיצובים שלא נס לֵחם.

עיצובי הווינטג’ שואבים השראה מתקופות היסטוריות משמעותיות. יש בהם יהלומים בגדלים שונים ובחיתוכים שונים שמציגים בעדנה את האור הרך הנשבר בהם ומעיד על טוהרם.

טבעות וינטג’ הן טבעות אירוסין יוקרתיות בזהב לבן, זהב צהוב ופלטינה. נאמנה לאופנת הווינטג’? אנחנו מבינים אותך, כי גם אותנו היא כבשה.

 

טבעות אירוסין מעוצבות

לכל טבעת אירוסין מעוצבת יש אופי משלה, והאופי של הטבעת יוצר את החיבור הראשוני בינה ובין האישה שתענוד אותה.

הינה כמה עצות שיבטיחו לך ולטבעת שלך קליק מידי ואהבה ממבט ראשון:

  • אם את מעדיפה עיצובים פשוטים, תכליתיים ונקיים, ייתכן שטבעת בעיצוב סוליטר תתאים לך יותר מכל עיצוב אחר.
  • אם את אוהבת ניצוצות ראוותניים ורבי רושם, נסי את טבעות הפאווה והתענגי על מלאכת הריצוף המורכבת של היהלומים העדינים.
  • אם את מתמוגגת מסגנונות העבר המפוארים, טבעת אירוסין אובלית בסגנון וינטג’ תשמש לך בת-לוויה נאמנה.
  • אם את נוטה לעיצובים מקוריים, חד־פעמיים ובלתי נשכחים, חפשי את עיצובי היהלום הצף והרשימי את כולם בכוח הנסתר והמופלא שמחזיק אותו.
  • אם יש לך אצבעות ארוכות ועדינות, העדיפי טבעת עבה המשובצת ביהלומים לכל אורכה.
  • אם את נשית וזעירה, טבעת צרה ומעודנת המשובצת ביהלום גדול בתוך מסגרת רָבועה, תחמיא לך, תמשוך אליך מבטים מרותקים ותגרוף למענך מחמאות.

הביאי בחשבון את טבעת הנישואין שעתידה להצטרף אל טבעת האירוסין. היא צריכה להתאים לה, להשלים אותה ולהחמיא לה. התאימי את אופייה של טבעת האירוסין שלך לאופי המיוחד שלך ואל תוותרי על הטבעת המושלמת בשבילך. הינה כמה טכניקות לשיבוץ יהלומים שמגדירות את אופיין ומבטאות את יופיין של טבעות אירוסין.

 

שיבוץ בתפסים

שיבוץ בתפסים

שיבוץ יהלומים בתפסים הוא טכניקה מסורתית המאפשרת חשיפה מרבית של היהלום וצמצום שטח המתכת. שיבוץ בתפסים מאפשר לאור רב יותר להישבר ביהלום ובכך להוסיף לזוהרו ולניצוץ הטבעי שלו. טבעת אירוסין מיוחדת היא טבעת המשובצת ביהלומים בטכניקת התפסים הזעירים והעדינים שמחמיאים גם ליהלום וגם לאישה שעונדת אותו.

 

שיבוץ במסגרת

שיבוץ במסגרת

שיבוץ יהלומים במסגרת הוא טכניקה פשוטה למדי שמבטיחה את יציבותו של היהלום. טבעת אירוסין מרובעת ניכרת במסגרת זהב עדינה שמגדילה בטבעיות את היהלום ומעצימה אותו. המסגרת מתאימה ליהלומים בחיתוכים שונים ומחמיאה לכל חיתוך ולכל עיצוב.

 

שיבוץ צף

שיבוץ צף

טכניקת היהלום הצף היא טכניקה מפתיעה ומודרנית לשיבוץ יהלומים בטבעת אירוסין. היא מנצלת את המתח שנוצר מהפיתול הייחודי של החישוק, כדי לקבע את היהלום במקומו. טכניקה זו אינה מצריכה שימוש בתפסים זעירים. היהלום מוחזק בכוח עיצוב המתכת ונראה כצף בין רצועות החישוק המתפתלות סביבו.

 

שיבוץ אפיקי

שיבוץ אפיקי הוא טכניקה מבריקה שמייצבת את היהלומים הקטנים בתוך הטבעת ומגינה עליהם. בטכניקה זו היהלומים משובצים בתוך אפיק צר שנחרץ לאורכה של הטבעת, ומוחזקים בתוכו היטב. שיבוץ אפיקי מתאים במיוחד לנשים שעובדות בעבודות ידניות ורוצות להבטיח את שלמות הטבעת ואת יציבות היהלומים.

 

שיבוץ בפיתול

שיבוץ בפיתול הוא טכניקה עיצובית מבוקשת המתאימה במיוחד לזוגות המחפשים טבעת יהלום אירוסין. בטכניקה זו היהלום משובץ בקצה המפותל והמוגבה של הטבעת. הגובה והפיתול נותנים לטבעת מראה עדין המרתק במורכבותו.

 

שיבוץ במתכת

שיבוץ במתכת הוא טכניקה פשוטה המאפשרת לתפוס את היהלום ולהחזיק אותו בשתי קצותיה של הטבעת, כך שהוא מתמזג במתכת היקרה ונעשה חלק בלתי נפרד ממנה.

טבעות אירוסין המעוצבות בשיבוץ במתכת, ניחנות במראה מודרני וביופי מלוטש. יופיו של היהלום המוחזק בתוך הטבעת, מועצם הודות לשבירת האור שחודר אליו, מחזק את הברק שלו ומטפח את הניצוץ שבו.

 

מידת טבעת אירוסין

כמו לכל טבעת, גם לטבעות אירוסין יש מידות, ולכל אישה מתאימה טבעת בגודל שונה. טבעת האירוסין שלך צריכה להתאים לך בשלמות. היא לא צריכה להיות רופפת מדי וגם לא מהודקת מדי. חשוב מאוד למדוד את מידת האצבע לפני שקונים טבעת אירוסין, ויש כמה דרכים יעילות לעשות זאת.

 

מדידת האצבע להתאמת גודל טבעת

 

מדידת אצבע עצמאית

ניתן למדוד את האצבע שלכן בקלות, במהירות ובנוחות של הבית.

כיוון שהיקף האצבע משתנה במשך היום ומושפע מהטמפרטורה בבית, כדאי שתמדדו אותה בסוף היום כשהידיים שלכן חמות.

איך מודדים? מקיפים את האצבע ברצועת נייר דקה, גוזרים פיסה מהרצועה בדיוק בנקודת ההיקף ומודדים את הפיסה בסרגל. המידה בסנטימטרים אמורה להופיע בטבלת המידות ולהצביע על מידת הטבעת שלכן.

בניגוד למה שנשים רבות חושבות, לא קשה למדוד את מידת הטבעת. הכנו מדריך המאפשר למדוד בצורה מדויקת את מידת הטבעת הנדרשת – לחצו כאן למעבר למדריך.

 

קונה לה טבעת אירוסין בהפתעה?

השווה את מידותיהן של הטבעות הישנות שלה למידות המופיעות באפליקציה למדידת טבעות, או קח טבעת אחת איתך לחנות התכשיטים והשווה אותה למבחר טבעות אירוסין מעוצבות שתראה בחנות. בחר טבעת אירוסין יפהפייה במידה המתאימה לה ולא תוכל לטעות.

 

טבעות אירוסין זהב לבן/אדום/ורד

בתהליך החיפוש אחר טבעת האירוסין המושלמת יש להקדיש תשומת לב לסוג המתכת היקרה. טבעות אירוסין עשויות בדרך כלל מזהב לבן, זהב צהוב או פלטינה.

העדפה של מתכת אחת על פני אחרת היא בעיקר עניין של טעם, אך לא פחות מזה – של מחיר. לכל מתכת יקרה יש יופי ואיכות משלה.

כדי לקבל החלטה מושכלת כדי שתבדקו מהם היתרונות ומהם החסרונות של כל אחת מהמתכות היקרות ותבחרו את זו שמתאימה לכם ביותר.

 

טבעות אירוסין זהב לבן

טבעות אירוסין זהב לבן

בחיפוש אחר טבעת אירוסין מחיר הוא משמעותי. חשוב לדעת שטבעת אירוסין מזהב לבן מרהיבה כמו טבעת פלטינה אך זולה ממנה ולכן מבוקשת מאוד.

אין ספק שהזהב הלבן מרהיב ביופיו ומשמש מצע מושלם ליהלומים חינניים בדירוג גבוה. הזהב הלבן מתמזג בהם היטב, מחמיא להם ומעצים את הניצוץ שלהם.

זהב לבן הוא סגסוגת המשלבת זהב צהוב בשיעור 75 אחוזים וכן ניקל, אבץ, כסף ופלדיום שנותנים לטבעת את הבוהק הלבן שלה.

לעיתים קרובות הסגסוגת הזאת מצופה ברודיום – מתכת לבנה ומבריקה שמגינה על צבעה הלבן של הסגסוגת ואף מבהירה אותה עוד יותר. אם ציפוי הרודיום נשחק בחלוף השנים, וצבעו הזהוב של הזהב משתלט על הטבעת, אפשר לצפות אותה מחדש ולשחזר את זוהרו של הזהב הלבן ואת יופיו המקורי.

כדי לשמר את צבעה של טבעת אירוסין מזהב לבן חשוב לנקות אותה עם מברשת רכה במים חמימים וסבון עדין. הגנו על הטבעת מפני חומרי ניקוי המכילים כימיקלים מאכלים, וייבשו אותה היטב במטליות רכות.

 

טבעות אירוסין זהב צהוב

טבעות אירוסין זהב צהוב

רבים תוהים כמה עולה טבעת אירוסין, אך לפני שמעיינים בנתוני התקציב, כדאי להחליט על המתכת היקרה הרצויה.

זהב צהוב הוא זהב טבעי, והוא הנפוץ ביותר בתעשיית צורפות התכשיטים בכלל ובנישת טבעות האירוסין בפרט.

בתהליכי העיצוב של טבעות אירוסין מזהב צהוב משתמשים בסגסוגות של זהב צהוב, כסף ונחושת. צבעו של הזהב הצהוב אינו דוהה, והתכשיטים עצמם עמידים מפני תהליכי שיתוך.

טבעות אירוסין מזהב צהוב שומרות על יופיין ועל הבוהק הטבעי שלהן לנצח. משקלו המרבי של זהב טהור הוא 24 קראט. ככל שמשקל הזהב גבוה יותר כך הוא, כמתכת, רך יותר, גמיש וקל לעיבוד.

טבעת אירוסין מזהב צהוב במשקל 18 קראט היא סגסוגת המכילה 75 אחוזי זהב ו־25 אחוזים של מתכות יקרות אחרות. ככל שמשקל הזהב יורד, כך הוא מסוגסג עם מתכות אחרות. זהב צהוב נחשב טהור גם במשקל של 10 קראט אך לא פחות מזה. תכשיטים מזהב טהור נושאים את הסימן K שמעיד על טוהרם.

כדי לשמור על עמידותה של טבעת אירוסין מזהב צהוב חשוב לנקות אותה עם מברשת רכה במים חמימים וסבון עדין.

הגנו על הטבעת מפני חומרי ניקוי המכילים כימיקלים מאכלים, וייבשו אותה היטב במטליות רכות.

 

טבעות אירוסין מפלטינה

פלטינה היא מתכת נדירה, ובשל כך היא יקרה בהרבה מהמתכות היקרות האחרות ובכללן זהב. בשנים האחרונות גובר הביקוש לטבעות אירוסין מפלטינה בשל יופייה הנדיר של המתכת ועמידותה.

לפלטינה צבע בהיר ועז וברק עשיר ואחיד, ובשילוב יהלומים טהורים ומעוצבים טבעות אירוסין מפלטינה הן תאווה לעיניים. פלטינה טהורה שאינה מכילה סגסוגות של מתכות יקרות אחרות, אינה גורמת לאלרגיות, ולכן טבעת פלטינה היא הבחירה המושלמת לנשים שאלרגיות למגען של מתכות שונות.

הפלטינה היא מתכת חזקה מאוד שיכולה לשאת מתח רב. בשל צבעה הבהיר והבוהק היא נראית כמו זהב לבן. אך בניגוד לזהב הלבן הפלטינה לעולם אינה מאבדת את צבעה ותמיד שומרת על חיוניותה ועל זוהרה.

תכשיטי פלטינה נושאים סימן מיוחד המעיד על טוהרם. הסימן מציין בדרך כלל את שיעור הפלטינה בתכשיט ומלווה באותיות PLT. טבעת אירוסין המכילה פלטינה בשיעור נמוך מ־90 אחוזים, אינה נחשבת טהורה ואינה נושאת סימן.

כדי לשמור על עמידותה של טבעת אירוסין מפלטינה אפשר להשרות אותה במים חמימים ולקרצף אותה בעדינות במברשת רכה.

 

טבעות אירוסין מזהב נחושתי

טבעות אירוסין מזהב נחושתי

זהב נחושתי – או זהב ורוד – הוא סגסוגת המשלבת זהב טהור ונחושת ומשמשת צורפים ומעצבי תכשיטים בתהליכי עיצוב של טבעות אירוסין מיוחדות הנושאות גוונים נחושתיים מיוחדים כמו ורוד, חום ואדום.

זהב נחושתי ידוע גם כזהב רוסי בשל הפופולריות שצבר ברוסיה הצארית של המאה ה־19 ובזכות התכשיטים היפהפיים של נשות משפחת הצאר. מה שמשפיע על הגוון הנחושתי הוא שיעור הנחושת בסגסוגת.

אם שיעור הנחושת בסגסוגת גבוה, צבע הטבעת ייטה לגווני חום אדמדם. אם שיעור הנחושת בסגסוגת נמוך, צבע הטבעת ייטה לגווני ורוד עדין.

כדי לשמור על עמידותה של טבעת אירוסין זהב אדום נחושתי חשוב לנקות אותה עם מברשת רכה במים חמימים וסבון עדין.

הגנו על הטבעת מפני חומרי ניקוי המכילים כימיקלים מאכלים, וייבשו אותה היטב במטליות רכות.

 

כמה עולה טבעת אירוסין

תהליך החיפוש אחר טבעת אירוסין הוא מרגש ומיוחד. זוגות רבים חולמים על טבעת אירוסין מדהימה אך חוששים שלא יוכלו להרשות אותה לעצמם בשל המחירים הגבוהים של המתכות היקרות והיהלומים, המחיר של טבעת אירוסין מתחיל ב-2,500 ש”ח ונקבע בהתאם למגוון פרמטרים.

בניגוד לדעה הרווחת, טבעות אירוסין זולות אינן פשוטות יותר או טובות פחות. טבעות זולות טובות באותה מידה כטבעות יוקרתיות, ובדיוק כמוהן הן איכותיות, עשויות למשעי, מעוצבות במקצועיות ויפות להפליא.

כדי לקנות טבעת אירוסין מעוצבת, יפהפייה ועמידה בלי לחרוג מהיכולות הכספיות שלכם, כדאי שתגדירו תקציב ריאלי ותעמדו בו.

 

הינה כמה עצות לקניית טבעת אירוסין מהממת בתקציב שפוי.

 

אל תסתפקו בתעודה המעידה על אותנטיות

אם אתם קונים טבעת אירוסין משובצת יהלומים, נסו לא לבסס את החלטתכם על תעודת האותנטיות בלבד. התעודה אומנם מעידה על האיכות הגמולוגית של היהלום, אך היא אינה מסבירה את מחירו.

כדי להבין איך נקבע מחירו של היהלום צריך להתבונן בו בעין מקצועית ולברר את הדירוג שנקבע לכל אחד מהמאפיינים החשובים שלו – החיתוך, הבהירות, הצבע והמשקל. תעודת אותנטיות היא כמובן הכרחית, אך אין בינה ובין מחיר טבעת אירוסין קשר הדוק, ואם תסתמכו רק עליה, אתם עלולים לשלם יותר.

 

מאפייני היהלום משפיעים על מחירו

גדלים של יהלומים

כיוון שמאפייני היהלום משפיעים על מחירו, יש לשים לב לחיתוך שלו, לבהירותו, לצבעו ולמשקלו.

חיתוך היהלום קובע את צורת האבן – עגולה, מרובעת או סגלגלה. החיתוך קובע גם את הבוהק שלו, ולכן ככל שהחיתוך איכותי יותר, וליהלום דירוג גבוה יותר, מחירו יהיה גבוה יותר.

שאלו את המוכר על הדירוג של החיתוך ושל שאר המאפיינים כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי טבעת אירוסין סוליטר או לגבי טבעת יהלומים מכל סוג שהוא והיצמדו לתקציב שקבעתם מראש.

בכל הנוגע לבהירות היהלום, חשוב לדעת שמרבית האנשים אינם מסוגלים לאפיין את רמת בהירות של היהלום או לקבוע את מידת הניקיון שלו. אלה דברים שאפשר לזהות רק בזכוכית מגדלת ומחייבים בקיאות בגמולוגיה, מומחיות, מיומנות וניסיון. טבעת אירוסין יהלום מעבדה עשויה להיות נקייה יותר ונטולת תכלילים מטבעת המשובצת ביהלום שנכרה מבטן האדמה. 

גם צבעו של היהלום משפיע על מחירו. ליהלומים חסרי צבע יש דירוג גבוה יותר מיהלומים שנראים בהם גוונים בהירים. טבעת אירוסין 3 יהלומים בתקציב שפוי יכולה בהחלט לכלול יהלומים שאינם חסרי צבע לחלוטין, אך היא עשויה לקלוע לטעמכם ולהשביע את רצונכם.

 

טבעת אירוסין מזהב לבן לבעלי תקציב מוגבל

אם התקציב שלכם מוגבל, העדיפו טבעת אירוסין מזהב לבן על פני טבעת מפלטינה או מזהב צהוב.

פלטינה היא המתכת היקרה ביותר, ולכן מחירן של טבעות אירוסין מפלטינה מרקיע שחקים. גם זהב טהור הוא מתכת יקרה מאוד, ומחירה עולה וממשיך לעלות מדי יום.

אמנם טבעת אירוסין זהב מיוחדת ומושכת את העין, אך אם אתם רוצים לעמוד בדרישות התקציב שהגדרתם, קנו טבעת אירוסין מזהב לבן. טבעת מזהב לבן היא חלופה נהדרת לטבעות אירוסין יוקרתיות ממתכות טהורות, והמחיר שלה סביר בהחלט. צבעו של הזהב הלבן משתלב נפלא עם צבעם של היהלומים, והוא נותן להם מצע איכותי במראה יוקרתי. צבעה של טבעת אירוסין טיפה מזהב לבן יכול להישמר לנצח אם תטפלי בה היטב לפי ההמלצות.

 

איך בוחרים טבעת אירוסין

טבעת אירוסין היא אות וסמל לרצונם של בני הזוג להתאחד ולמזג את חייהם. היא מסמלת את אהבתם ואת מחויבותם ההדדית. זוגות רבים מתלבטים בשאלה – איך בוחרים טבעת אירוסין מושלמת כיוון שהם מבינים את חשיבותה ואת משמעותה. אז לפני שתבחרו את טבעת האירוסין המושלמת, הינה כמה דברים שכדאי להביא בחשבון.

 

הכירו את מאפייני היהלום

יהלומים מתומחרים לפי ארבעה מאפיינים עיקריים – חיתוך, בהירות, צבע ומשקל.

מאפיינים אלה קובעים את הדירוג שניתן לכל מאפיין ומשפיעים משמעותית על מחירו של היהלום. טבעות אירוסין פשוטות תמיד יישאו יהלומים נהדרים, אך ייתכן שהדירוג שלהם לא יהיה גבוה מאוד אלא בינוני, וזה בסדר גמור.

כל טבעת יהלום שתענדי תהלום אותך, תנצוץ באור יקרות, תקרין את יופייה למרחקים, ואין זה משנה איזה דירוג נושאים היהלומים שלה.

 

הקדימו מתכת ליהלום

בין שאתם נוטים לבחור טבעת אירוסין אובל ובין שאתם מעדיפים טבעת אירוסין אליפסה, כדאי שתחשבו קודם על סוג המתכת היקרה.

טבעות אירוסין עשויות בדרך כלל משלושה סוגים של מתכות – פלטינה, זהב צהוב וזהב לבן.

פלטינה היא המתכת היקרה ביותר בשל נדירותה, ולכן המחיר של טבעת אירוסין יהלום מרובע מפלטינה יהיה גבוה מאוד.

גם מחירי הזהב מרקיעים שחקים בימים אלה, ולכן טבעת אירוסין מזהב טהור תהיה יקרה גם כן, אם כי טבעות זהב במשקל 18 קראט או 14 קראט מבוקשות מאוד בקרב נשים שאוהבות את הזהבהבות הטבעית הזוהרת של טבעות הזהב ומעדיפות אותן.

הזהב הלבן הוא סגסוגת המכילה זהב טהור, כסף טהור ומתכות נוספות שנותנות לה את הגוון הבהיר והעדין שלה. כיוון שהוא סגסוגת, הזהב הלבן הוא המתכת הזולה ביותר, ולכן טבעת אירוסין זהב לבן יהלום היא הבחירה המושלמת לבעלי תקציב מוגבל ולנשים שאוהבות תכשיטי יוקרה שתמיד נראים נפלא.

 

בחרו את העיצוב המתאים

אופייה של הטבעת נקבע בעיקר לפי הסגנון העיצובי שלה. כדי לבחור את טבעת האירוסין המושלמת, בחרו עיצוב שיקלע לטעמה ויתאים לאישיותה של הכלה לעתיד.

אל תתנו לאופנות, קולקציות וטרנדים להשפיע על החלטתכם. כל אלה חשובים, זה נכון, אך אין ביכולתם לגבש את החיבור הטבעי שצריך להיווצר בין אישה ובין טבעת האירוסין שלה, או לתרום לו.

אז מה הטעם שלך? מה את אוהבת? מה את מעדיפה? טבעת אירוסין יהלום אובלי בעיצוב היהלום הצף? או טבעת אירוסין יהלום גדול בעיצוב סוליטר? זכרי שעיצוב הטבעת הוא אבן דרך בתהליך בחירת הטבעת המושלמת, אז הקדישי לו זמן. תני לבינת הלב שלך להוביל אותך ולא תצטערי.

 

אל תשכחו את תעודת האותנטיות

אם גם אתם מקפידים על תקציב וקונים רק טבעות אירוסין במבצע, אל תשכחו לדרוש תעודה המעידה על האותנטיות הגמולוגית של היהלום.

תעודת האותנטיות מעידה על ערכה של טבעת האירוסין, והיא נדרשת לצורכי ביטוח. אל תקנו טבעת אירוסין משובצת ביהלומים שאינה מגובה בתעודת אותנטיות.

 

איך לקנות טבעת אירוסין

אז איך לקנות טבעת אירוסין? טבעות אירוסין מדהימות, איכותיות ויפהפיות תמצאו בכל אחת מחנויות הרשת של אקס לאב דיאמונדס וגם בחנות המקוונת.

טבעות האירוסין של אקס לאב דיאמונדס מעוצבות במלאכת מחשבת והן תוצר מופלא של אוּמָנות הצורפות במיטבה.

הטבעות של אקס לאב דיאמונדס משובצות ביהלומי מעבדה עוצרי נשימה המדורגים בדירוג גבוה מאוד הודות לבהירותם, צלילותם וניקיונם.

מחפשים איפה קונים טבעת אירוסין? ברשת Xlab Diamonds תוכלו למצוא אותן בשפע ובמחירים מפתיעים שלא ישאירו אתכם אדישים.

רוצים להתרשם מקולקציית טבעות האירוסין החדשה שלנו? אתם מוזמנים להגיע אלינו עוד היום. צוות אקס לאב דיאמונדס ממתין לכם בחנויות ועומד לרשותכם עם כל הידע, הניסיון והרצון הטוב שברשותו.

טבעת האירוסין הנהדרת שלכם מחכה לכם אצלנו עכשיו, אז בואו. ושיהיה במזל!

Back top top
דילוג לתוכן