סוליטרבענף התכשיטים המשובצים בעיקר ביהלומים משתמשים בביטוי "סוליטר" עבור תכשיטים בעלי אבן אחת בודדת. בתכשיטי יהלומים לרוב הסגנון שיבוץ יגיע באבן גדולה יחסית.

הפופולאריות של הסגנון שיבוץ הפך לאופנתי במחצית המאה העשרים בארצות הברית, ובשל כך הסגנון צבר תאוצה והפך להיות סמל להצעת נישואין, המנהג של טבעת סוליטר כהצעת נישואין כל כך הצליח שהוא הגיע לתרבויות אחרות ואפילו אלינו, המושג עצמו, "סוליטר" מורכב מהמילה סולו כלומר יחיד, אחד. לדוגמא בעולם המוזיקה משתמשים בביטוי כדי לתאר זמר אחד או יצירה עם כלי נגינה אחד. בעולם התכשיטים ההתייחסות הינה לתכשיט כמו עגילים צמודים או תלויים, טבעות, צמידים ואפילו תליונים או ענקים עם אבן אחת בודדת. 

תכשיטי סוליטר

תכשיטי סוליטר יכולים להגיע כמובן במגוון גדלים לדוגמא טבעת יכולה להיות עם אבן מרכזית אחת של 0.05 קארט וגם יכולה להגיע ליותר. בעגילי סוליטר האבן המומלצת היא בין 0.4 ל1 קארט בשביל שתתפוס נוכחות באוזן ולא תהיה גדולה מידי כמובן שהיום יש כמעט כל גודל. השיבוץ עצמו יכול להגיע בזהב במגוון הצבעים, זהב לבן, צהוב, אדום. 

כמובן שגם שיבוץ הסוליטר יכול להגיע במגוון עיצובים וכמעט לכל חנות יש את הקו שלה. השיבוץ סוליטר בדרך כלל נועד לתת לאבן ובמקרה שלנו היהלום את שיא הנוכחות שלו, בטבעת הצורת שיבוץ מאד מחמיאה לאבנים בגודל בין 0.5 לגודל של 2 קארט,
השיבוץ נותן לאבן מראה מאד אלגנטי ויוקרתי.

התכשיט הסוליטר

התכשיט הסוליטר מורכב מאבן אחת כמו שהוזכר בהתחלה אך קיימות כל מיני סגנונות שיבוץ כגון שיבוץ  כוס שבו החלק התחתון של האבן מוסתר בעזרת הזהב שמכסה אותו כמו כוס, יש שיבוץ שיניים שבו החלק העליון של האבן מוחזק בעזרת 3-8.

 מומלץ שקונים טבעת סוליטר או כל תכשיט סוליטר אחר מומלץ שהאבן תהיה ברמת ליטוש מאוד גבוהה וכמובן שאם קונים תכשיט סוליטר יהלום עדיף שצבע והניקיון יהיו גבוהים.

icon diamond
צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ