סוליטר

בענף התכשיטים המשובצים ובעיקר ביהלומים משתמשים בביטוי "סוליטר" עבור תכשיטים בעלי אבן אחת בודדת. בתכשיטי יהלומים לרוב סגנון השיבוץ יגיע באבן גדולה יחסית.

הפופולאריות של סגנון השיבוץ הפך לאופנתי במחצית המאה העשרים בארצות הברית, ובשל כך הסגנון צבר תאוצה והפך להיות סמל להצעת נישואין. המנהג של טבעת סוליטר כהצעת נישואין כל כך הצליח שהוא הגיע לתרבויות אחרות ואפילו אצלנו הפכו טבעות הסוליטר לאחד התכשיטים הנמכרים ביותר. המושג עצמו, "סוליטר" מורכב מהמילה סולו כלומר יחיד, אחד. לדוגמא בעולם המוזיקה משתמשים בביטוי כדי לתאר זמר אחד או יצירה עם כלי נגינה אחד. בעולם התכשיטים ההתייחסות הינה לתכשיט כמו עגילים צמודים או תלויים, טבעות, צמידים ואפילו תליונים או ענקים עם אבן אחת בודדת. 

תכשיטי סוליטר

תכשיטי סוליטר יכולים להגיע כמובן במגוון גדלים לדוגמא טבעת יכולה להיות עם אבן מרכזית אחת של 0.5 קארט וגם יכולה להגיע ליותר. בעגילי סוליטר האבן המומלצת היא בין 0.4 ל-1 קארט בשביל שתתפוס נוכחות באוזן ולא תהיה גדולה מידי, כמובן שהיום ניתן למצוא כמעט כל גודל דרוש. השיבוץ עצמו יכול להגיע בזהב במגוון הצבעים: זהב לבן, צהוב ואדום. 

כמובן שגם שיבוץ הסוליטר יכול להגיע במגוון עיצובים וכמעט לכל חנות יש את הקו שלה. שיבוץ סוליטר בדרך כלל נועד לתת לאבן ובמקרה שלנו היהלום את שיא הנוכחות שלו, בטבעת צורת השיבוץ מאוד מחמיאה לאבנים בגודל בין 0.5 לגודל של 2 קארט
השיבוץ נותן לאבן מראה מאוד אלגנטי ויוקרתי.

שיבוצים וצורות של תכשיטי סוליטר

תכשיט הסוליטר מורכב מאבן אחת כמו שהוזכר בהתחלה אך קיימים כל מיני סגנונות שיבוץ כגון שיבוץ כוס שבו החלק התחתון של האבן מוסתר בעזרת הזהב שמכסה אותו כמו כוס, יש שיבוץ שיניים שבו החלק העליון של האבן מוחזק בעזרת 3-8 שיניים.

יהלומי סוליטר הם רב גוניים וניתן לראות במגוון צורות וצבעים: סוליטר בצורת טיפות, סוליטר בצורת גביש, סוליטר בצורת עיגול ועוד.

כאשר קונים טבעת סוליטר או כל תכשיט סוליטר אחר מומלץ שהאבן תהיה ברמת ליטוש מאוד גבוהה, וכמובן שאם קונים תכשיט סוליטר יהלום מעבדה עדיף שהצבע והניקיון יהיו ברמה גבוהה.

לצפייה בקטלוג טבעות סוליטר - לחצו כאן

לצפייה בקטלוג שרשראות סוליטר - לחצו כאן

icon diamond
צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ