בעידן יהלומי המעבדה לא צריך לשאול את עצמנו האם נוצלו ילדים באפריקה או האם צומצמו עוד שטחי מחייה של בעלי חיים רק כדי שנוכל לענוד עגילי יהלום. הטכנולוגיה של היום מאפשרת לייצר יהלומים באופן מלאכותי הזהים לחלוטין בהרכבם ליהלומים שהופקו בכרייה. ההבדל ביניהם? האחד נכרה מבטן האדמה תוך פגיעה בטבע ובאדם והשני יוצר במעבדה! כיום, התקדמות טכנולוגית הפכה את יהלומי המעבדה ליפים יותר ומבוקשים יותר מאי פעם.

על מנת ליצור יהלומי מעבדה משתמשים המדענים בטכנולוגיה המדמה את תנאי החום והלחץ הקיצוניים המתקיימים בתוך בטן האדמה והנדרשים לצורך יצירת היהלום. במעבדה משחזרים המדענים את התהליך הכימי והפיזי החל על אטומי הפחמן ובניגוד ליהלומים המצויים בבטן האדמה גדל יהלום המעבדה בשבועות ספורים בלבד ומאפייניו זהים לחלוטין ליהלום הכרייה. 

קיצור הזמנים המשמעותי משפיע על עלויות ההפקה והמסחר ביהלומי המעבדה ומחירם הינו כמחצית ממחירם של יהלומי כרייה.

  יהלומי מכרות יהלומי מעבדה
הרכב כימי פחמן (C) פחמן (C)
קשיות החומר החומר החזק ביותר 
10 בסולם מוס
החומר החזק ביותר
10 בסולם מוס
תכונות אופטיות - נצנוץ מקדם שבירה 2.42 מקדם שבירה 2.42
ייצור / הפקה כרייה מבטן האדמה, פינוי טונות רבים של אדמה, כרוך בזיהום אוויר והרס סביבה ייצור במעבדה
מינימום פגיעה בטבע!
מחיר היצע מוגבל והפעולות הקשורות במערך הכרייה מייקרים המוצר שליטה בהליך והגדלת ההיצע 
מאפשרת מחיר נוח לצרכן

 


 

מעבר לאפשרות לרכוש יהלום זהה לחלוטין ליהלום הרגיל במחיר נמוך במיוחד, מדובר גם בהפסקת הניצול של משאבי הטבע והאדם לטובת יצירת רווחים. ייצור יהלומים בתנאי מעבדה היא שיטה אקולוגית שאיננה פוגעת בסביבה ובזכויות אדם. יצירת אותן התכונות מביאה לכך שכל יהלומי המעבדה זוכים לדירוג מוצלח בכל הפרמטרים (קראט, ניקיון, חיתוך וצבע הנקראים גם 4C) ולמעשה, זיהוי יהלומים שנוצרו בתנאי מעבדה אינו אפשרי אפילו לעין המאומנת. אבחנה בין יהלום מעבדה ליהלום רגיל דורשת גמולוג מיומן ומכשור משוכלל שתוכנן במיוחד לזיהוי יהלומי מעבדה. 

יהלומי מעבדה מלוטשים על ידי מלטשי יהלומים מיומנים, ממש כמו יהלומים הנכרים מן האדמה. חשוב לדעת כי יהלומי מעבדה מדורגים לפי אותם הסטנדרטים התקפים ליהלומים טבעיים.

icon diamond
צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ