Skip to Content Contact Us

יהלום באגט

יהלומי באגט הם יהלומים מלבניים ארוכים שמזכירים באגט (מקל או מוט בצרפתית). הצורה המוארכת של היהלומים היא הדבר המיוחד ביותר בהם והסיבה לפופולריות שלהם. יהלומי באגט ניכרים בגודלם, באופיים הייחודי ובאלגנטיות המתוחכמת שלהם. תכשיטים שמעוטרים ביהלומי באגט בדרך כלל לא צריכים תוספת של אבני חן; היהלומים עושים את כל העבודה לבדם, ולכן הם אהובים מאוד על נשים בכל גיל ובכל מגזר. אז בואו נדבר על יהלומי באגט – נלמד על מקורותיהם, נברר מתי כדאי לענוד אותם ונבין מה חשוב לדעת לפני שקונים תכשיטי יהלומי באגט.

 

טבעת יהלום באגט

 

מה זה יהלום באגט?

יהלום באגט הוא יהלום מלבני וארוך שנחתך בחיתוך מדורג בקווים ישרים ובפינות קטומות. הוא קיבל את שמו מהמילה הצרפתית ‘באגט’ שפירושה מוט או מקל. המילה באגט מתארת את צורת היהלום שאכן נראה כמו מוט דק ומוארך. בניגוד ליהלומים מבריקים יהלומי באגט ניחנים בברק עדין ואלגנטי בגלל סגנון החיתוך המדורג שלהם. מדובר בטכניקת חיתוך ייחודית שמעצימה את הצבע והצלילות של היהלום ומדגישה את צורתו הגיאומטרית. יהלומי באגט יוצרו לראשונה בתקופת הארט דקו בשנות ה־20 וה־30 של המאה העשרים. בתקופה זאת צורות גיאומטריות בעלות קווים ישרים שלטו בתחום עיצוב התכשיטים – ובתחומי עיצוב אחרים – ויהלומי בגט השתלבו בשלמות עם העדפות האסתטיקה הללו. המראה הסימטרי שלהם משלים את הקווים הנקיים ואת הזוויות החדות שרווחו באופנת הארט דקו, ולכן הם זכו למעמד מוביל בעיצובי תכשיטים.

 

מה מיוחד ביהלום באגט?

תכשיטי יהלומי באגט בכלל וכן טבעת יהלום באגט בפרט הם תכשיטים מיוחדים מאוד. האלגנטיות המאופקת שלהם מצד אחד והמראה המודרני המתוחכם שלהם מצד שני תורמים לרבגוניות ולרב-תכליתיות שלהם. אפשר לענוד אותם בכל יום ובכל אירוע. אפשר להסתפק בתכשיט יהלום באגט אחד שגונב את ההצגה, ואפשר לשלב יחד כמה תכשיטי יהלומים, להעצים את הבאגט ולייחד אותו. יהלומי באגט מוסיפים גם חינניות וגם אלגנטיות לכל תכשיט ולכל אישה, ולכן הם בחירה אידיאלית לכל מי שמחפשת תכשיטי יהלומים עם מאפיינים מנוגדים אך משלימים.

 

מתי כדאי לענוד תכשיטים עם יהלומי באגט?

תכשיטים שנושאים יהלומי באגט מתאימים לכל יום ולכל אירוע החל בפגישה העסקית במשרד, דרך בילוי של אחר הצוהריים עם הילדים וכלה בקוקטייל ערב רשמי.

  • לבוש יום-יומי – נשים שמעריכות סגנון לבוש מעודן, יכולות להפיק תועלת מתכשיטים עם יהלומי באגט שמעצימים כל אאוטפיט ומוסיפים לו טאץ’ מושך ומתוחכם. עגילי יהלום באגט יפהפיים או תליון באגט עדין הם תוספת מושלמת למראה אופנתי נינוח.
  • אירועים משפחתיים – תכשיטי יהלומי באגט שסביבם יהלומים קטנטנים נוספים או אבני חן צבעוניות, מושלמים לאירועים משפחתיים רבי-משתתפים. הם מוסיפים מגע וינטג’י קסום לאאוטפיט, לאיפור ולתסרוקת, מעצימים את הזוהר הנשי ומעדנים אותו.
  • אירועים רשמיים – הברק הקלאסי והמאופק של יהלומי הבאגט משתלב היטב בלבוש רשמי. עגילים, שרשראות או צמידים המעוטרים ביהלומי באגט, אומנם משפרים את המראה הרציני והמכובד ללא קושי אך בד בבד הם מבליטים את הקסם הנשי ומהדהדים את היופי הפנימי הגלום בכל אישה שעונדת אותם.

 

מה צריך לדעת לפני שקונים תכשיט יהלום באגט?

כדי לבחור תכשיט יהלום באגט מושלם יש להביא בחשבון כמה מאפיינים שמעידים על איכות היהלומים ועל ערכם:

  • חיתוך – החיתוך משפיע על הברק של היהלום ועל מראהו. שימו לב לחיתוך המדורג של יהלומי הבאגט; התמקדו בדיוק, בסימטריה ובדירוג השיטתי.
  • בהירות – בגלל החיתוך המדורג יהלומי באגט מבליטים את התכלילים הטבועים בהם הרבה יותר מיהלומים מבריקים. העדיפו יהלום באגט בדרגת ניקיון VS2 ומעלה (יהלום נטול תכלילים) וודאו שאם יש בו תכלילים, הם אינם גלויים לעין.
  • צבע – יהלומי באגט ניחנים בצבעים עזים. בחרו ביהלום בדרגת צבע G ומעלה ותיהנו מניצוץ מבריק ויפה שאי אפשר להתעלם ממנו.
  • קראט – קראט הוא יחידת המשקל של היהלומים. יש יהלומי באגט במשקל קראט גבוה, ויש יהלומי באגט במשקל קראט נמוך. לכל סוג יש יופי וקסם משלו. התאימו בין משקל הקראט של תכשיט יהלום הבאגט שלכן ובין התקציב האישי שלכן והעדפותיכן.
  • פרופורציות – שימו לב ליחס בין האורך והרוחב של יהלום הבאגט כיוון שהוא משפיע על המראה שלו. יחס של 1.5 ל־1.75 הוא בדרך כלל מושך ומאוזן יותר.

 

יהלום באגט

 

תכשיטים עם יהלום באגט ברשת Xlab Diamonds

לא נגזים אם נאמר שיהלום באגט הוא אחד היהלומים היפים והאלגנטיים שיש, ובשל כך תכשיטים הנושאים יהלומי באגט, הם נצחיים. החיתוך הייחודי שלהם, הברק העדין והעיצוב הרבגוני מציבים את יהלומי הבאגט בחוד החנית של תעשיית עיצוב היהלומים העולמית, וזאת הסיבה שהקסם המיוחד שלהם כל כך חזק ומושך ורק ממשיך להתחזק מזה יותר ממאה שנים.

Back top top
דילוג לתוכן