זהב צבעוני

זהב הינו אחד המתכות הבולטות לשימוש בתחום התכשיטים הלא משובצים והמשובצים ביהלומים ובאבני חן בפרט. זהב הינו מתכת אצילה אשר לא משנה את הצבע שלה וגם לא מחלידה כלומר מתחמצת או יוצרת אינפקציה, משום כך המתכת מאד נפוצה בשימוש בתכשיטים. השימוש של זהב בתכשיטים קיים כבר מאות שנים ותמיד היה נפוץ. בנוסף עם השנים שעברו השימוש בזהב נשאר והתחילו לנסות לשלבו עם מתכות שונות שנתנו לו את הגוון השונה.

כולנו מכירים את הזהב הצהוב והמוכר. אך קיימים גם צבעים אחרים כגון אדום, לבן, ירוק, כחול ואפילו סגול. לרוב בענף התכשיטים המשובצים והלא משובצים משתמשים בצהוב, לבן ואדום.

אך איך זה עובד?

זהב מגיע בכמה רמות טוהר אנחנו מכירים את זה בנוסח 14K 9K 18K ו24K.

שזה אומר כמה זהב יש בסגסוגת, 24K אומר ש99.9 אחוז מהסגסוגת היא זהב כלומר זהב טהור וצבעו צהוב. מתחת ל24K צבעו של הזהב משתנה בהתאם למתכת שמוסיפים לו.

לדוגמא זהב אדום הוא שילוב של זהב עם נחושת אשר יוצרת את הצבע, הזהב האדום נקרא גם "רוז גולד" או זהב ורוד. בגלל שינוי באחוז הנחושת בזהב צבעו משתנה לרוב מחברה לחברה.

הזהב לבן- בענף התכשיטים השימוש בזהב לבן נמצא בעיקר בתכשיטים המשובצים ביהלומים (אצלנו תוכלו למצוא אותו בתכשיטים המשובצים יהלומי מעבדה) בגלל צבעו הלבן שמדגיש את הצבע של היהלום ונותן לו מראה מרהיב יותר. בנוסף החשיבה הרווחת שלנו היא שזהב לבן הוא זהב עם כסף, אבל זהב לבן הוא זהב שצבעו צהוב בשילוב מתכות כמו פלדיום, ניקל, כסף ופלטינה בעבר היו משתמשים בניקל אך בגלל חוקים שונים במדינות שונות ושיש לחלק מהאוכלוסיה רגישות לניקל, הניקל שונה לפלדיום אך פה זה לא נגמר לרוב בגלל צבעו החיוור של הזהב ישנם תכשיטים שנותנים להם ציפוי רודיום אשר נותן להם את הצבע הלבן הבוהק.

icon diamond
צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ