שאנחנו ניגשים לתכשיט יש כמה דברים שאנחנו צריכים לזכור לפני הקניה שקובעים את המחיר של התכשיט 

הפרמטר הראשון

שאנחנו ניגשים אליו הוא איך היהלום נוצר האם היהלום הוא יהלום כרייה כלומר הוא נחצב במכרה או שהוא נוצר במעבדה, כמובן שההבדל הזה משפיע במחיר אבל לא חייב להשפיע על המראה שלו.

הפרמטר השני

שאנחנו בודקים לפני שאנחנו קונים תכשיט יהלום הוא מה גודל היהלום. בעולם היהלומים גם ביהלומי מעבדה וגם ביהלומי כריה הגודל הוא אחד הדברים שקובעים את המחיר, את משקל היהלומים נהוג למדוד בקארט, קארט 1 שווה 0.2 גרם בשל משקלו הקטן נהוג לחלק קארט אחד למאה נקודות כלומר 0.52 קארט= 52 נקודות. אבל קארט יהלומים קטנים מול קארט יהלום גדול המחיר לא יהיה אותו דבר. אבנים גדולות יותר עולות הרבה יותר מיהלומים קטנים באותו משקל.

איך_בוחרים_יהלום

פרמטר שלישי

שאנחנו משווים בקניית תכשיט הוא צבע יהלומים. בתחום היהלומים אנחנו מדרגים את הצבע של היהלום באותיות באנגלית מהאות D עד האות Z, אנחנו מדרגים את הילומים כך שהצבע D הוא הלבן ביותר והצבע Z הוא הצהוב או אפור ביותר.

הפרמטר הרביעי

הוא ניקיון היהלום גם ביהלומי כריה וגם ביהלומי מעבדה קיים הפרמטר הזה, הפרמטר הוא אחד החשובים אבל מה הוא אומר, בעצם שמעבדות גמולוגיות מדרגות יהלומים הם מסתכלות בלופה, מין זכוכית מגדלת שמראה פי 10, חלוקת הדירוג היא כזאת I1 I2 I3 הן הדרגות הכי נמוכות משמע הכי זולות, בנוסף בדרגה זו האבן תהיה מאד מלוכלכת מבפנים ואפילו יהיה נראה לעין, אחריהן מגיע SI1 וSI2 המשמעות של הדרגה הוא Slight Inclusions כלומר שקיים בו תכלילים אך לא כמו דרגתו הנמוכה יותר,גודל הפגמים יהיו בינוניים. אחרי שדיברנו על הדרגות הנמוכות בסקלה נעלה לדרגות הגבוהות.

הדרגה אחרי הSI היא ה- VS משמעותה היא Very Slightly Included כלומר יהלומים שיקבלו דירוג בדרגה הזאת הפגמים בהם יהיו קטנים. אחרי הדרגה הזאת מגיעה הדרגה כמעט הגבוהה ביותר והגבוה ביותר ביהלומי מעבדה,הדרגה Very Very Slight Inclusions -VVS כלומר שהתכלילים בתוך האבן לא נראים כמעט והאבן כמעט חסרת פגם. הדרגה העליונה היא FL או IF הדרגה אומרת בעצם שליהלום אין שום פגם לא חיצוני ולא פנימי היהלום פשוט מושלם כמובן שגם המחיר יהיה בהתאם.

/איך_בוחרים_יהלום1

הפרמטר החמישי הוא חיתוך וליטוש 

בפרמטר החמישי שלנו אנחנו בוחנים את היהלום בתכשיט אם הוא עגול או אם הוא בצורת טיפה או לב, שזה משפיע מאוד על המחיר ואם היהלום שלנו הוא סימטרי. יכול להיות שנגיע לחנות והפרמטרים האחרים של צבע וניקיון יהיו גבוהים אבל היהלום לא מנצנץ לרוב זה בגלל הפרופורציות לא טובות כלומר שיכול להיות שהאבן לא סימטרית או חלק עליון של האבן כתר גדול מאד ביחס לחלק התחתון, הפביליון.

 

icon diamond
צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ